پروژه بام‌ لند به لحاظ نوع فضای قرارگیری و نزدیکی به دریاچه و داشتن اسکله‌ای خصوصی و با مناظر زیبا به دریاچه در طول روز خصوصاً هنگام غروب و نیز به خاطر حضور برند‌های تجاری مطرح و رستوران‌ها و کافی شاپ‌های ویژه با استانداردهای بین‌المللی سروغذا به عنوان حرفه ای‌ترین پروژه گردشگری در سطح کشور به حساب می‌آید.

اراضی کوهپایه ای غرب که منطقه ۲۲ شهرداری تهران شناخته می شود، در نیم قرن اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در چنین بستری است که با توجه به امکانات موجود مانند اراضی کوهستانی شمال منطقه، پارک جنگلی چیتگر، استادیوم ورزشی آزادی و … احداث و راه اندازی پروژه های جدیدی مانند دریاچه چیتگر می‌تواند به فعالیت های گردشگری – تفرجی و گذران اوقات فراغت در منطقه رونقی چشمگیر ببخشد.

معماری بام‌ لند

از لحاظ طراحی، ترکیبی از المان‌های فرهنگ و معماری ایرانی آمیخته با ایده‌های مدرن و لوکس ارائه شده است.
دور از هرگونه هرج و مرج شهری و در زمینی وسیع به لحاظ قرارگرفتن در کنار دریاچه و منظره زیبای طبیعت بکر کوه‌های البرز و پارک جنگلی چیتگر، بام لند متمایز و غیرقابل تکرار خواهد بود.

از مزیت های این منطقه داشتن آپارتمان های لوکس و تازه ساخت میباشد.

پیش فروش آپارتمان منطقه 22 نیز باعث سرمایه گذاری روز افزون برای کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند می شود.

نزدیکی دریاچه چیتگر به این منطقه باعث خوش آب و هوا بودن این منطقه شده و با خرید آپارتمان در دریاچه چیتگر از آب و هوای خوش منطقه میتوانید لذت ببرید.

تفریحات بام لند تهران:

بام لند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری تهران، همه امکاناتی که برای خوشگذرانی احتیاج دارید را فراهم کرده است. از پیاده روی در بام لند و دوچرخه سواری دور دریاچه چیتگر تا کافه های لوکس و رستوران های ایرانی و بین المللی و فست فودها ..

فروشگاه‌های بام لند اولین مرکز خرید خطی ایران را تشکیل داده‌اند.

از فروشگاه‌های مد و لباس گرفته تا فروشگاه‌های ساعت، طلا و جواهر و فروشگاهای لوازم ورزشی را در بام لند تهران می‌توانید مشاهده کنید.

موسیقی خیابانی و آمفی تئاتر یکی دیگر از جذابیت‌های باملند می باشد.

از کنار شهربازی که عبور کنید، به ساحل سنگی دریاچه چیتگر می‌رسید و در کنار ساحل سنگی بام لند تهران می‌توانید بشینید و از نسیم خنکی که از سمت دریاچه می‌آید لذت ببرید.

شهربازی چیتگر که انتهای سمت راست بام لند قرار گرفته با بازی‌های جذابی مانند چرخ و فلک، ماشین برقی، ماشین کوبنده و… محل مناسبی برای علاقمندان به هیجان و بازی‌های هیجان انگیز و رقابتی است.

از تفریحات هیجان انگیز دیگر بام لند میتوان به واقعیت مجازی زاویه،سقوط آزاد با بتمن کلاب،کلوپ ماهیگیری تهران،قایق سواری دریاچه چیتگر،پیست پاتیناژ،فوتبال حبابی بام لند،شهربازی کیدزگاردن،مجموعه ساحل شنی پرشین و …

جاذبه‌های اطراف بام لند:

فقط باملند نیست که در اطراف دریاچه چیتگر خودنمایی می‌کند. منطقه ۲۲ شهرداری تهران محل بسیار مناسبی برای تفریح است. بسیاری از این مراکز تفریحی در اطراف بام لند قرار دارند.  بهتر از بدانید که در اطراف بام لند چه مراکز تفریحی دیگری هم قرار دارد. باغ وحش ارم، شهربازی ارم، پارک جنگلی چیتگر، پارک جوانمردان و آبشار تهران از دیگر مراکز تفریحی مهم در اطراف بام لند هستند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

برای رفتن به بام‌لند می‌توانید هم از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید و هم از وسیله نقلیه عمومی. برای رفتن به مرکز تجاری بام لند با خودروی شخصی باید اتوبان همت را ادامه داده و به بزرگراه شهید خرزای برسید و از خروجی «کاشان جنوب دریاچه شهدای خلیج فارس» در شهید خرزاری خارج شوید. از آنجا به راحتی می‌توان مرکز خرید بام‌لند را پیدا کنید.

اگر قصد رفتن به بام‌لند با وسایل نقلیه عمومی را دارید، می‌توانید از مترو و اتوبوس استفاده کنید. اگر در مترو هستید، کافیست تا در ایستگاه مترو چیتگر پیاده شوید و از آن‌جا و با استفاده از تاکسی‌های خطی، خود را به خیابان هوانیروز و بام‌لند برسانید. با اتوبوس هم می‌توانید به بام‌لند بروید. کافی است تا خط از ۳۲۳ اتوبوس رانی که از پایانه آزادی به سمت شهید باقری فعالیت دارند را سوار شوید و در ایستگاه بلوار کاشان پیاده شوید. این ایستگاه در نزدیکی میدان موج قرار گرفته و با چند دقیقه پیاده‌روی به راحتی به بام‌لند می‌رسید.

امکانات متنوع بام لند به شرح زیر میباشد:

✔️نقشه مرکز خرید و منطقه
✔️وسیله نقلیه و تردد داخلی
✔️باجه امانات
✔️باجه اطلاعات
✔️سه فضای سبز به وسعت ۵۰۰۰۰ هزار متر مربع
✔️مشاهده پرندگان مهاجر
✔️قایق رانی بر روی دریاچه
✔️سرویس پذیرایی تجاری
✔️سرویس رفت و آمد به نقاط معین شهری
✔️پارکینگ
✔️دستگاههای خودپرداز
✔️سرویس بهداشتی
✔️محل بازی کودکان شامل زمین شن وماسه
✔️نماز خانه و محل استراحت
✔️غرفه های متعدد و خاص
✔️پیست پیاده روی
✔️مجاورت با باشگاه سوارکاری بام