شهرک گلستان نامی است که با گسترش منطقه 22، به جای نام شهرک راه آهن انتخاب شد.
بافت اصلی و قدیمی این شهرک، مختص به بافت مسکونی است ولی در طول سال های اخیر، این شهرک تبدیل به مکانی برای سرمایه گزاری های کلان تجاری و اداری شده است.
با توجه به این موضوع که بسیاری از پروژه ها اعم از مسکونی و تجاری، هنوز در مرحله پیش فروش می باشند، تراکم جمعیت در این منطقه از تهران هنوز زیاد نشده است و این موضوع آب و هوای مناسبی را با خود به ارمغان آورده است.

پیش فروش آپارتمان منطقه 22


محدوده جغرافیایی شهرک گلستان


این شهرک از سمت شمال، از بزرگراه شهید خرازی آغاز شده و از جنوب به بزرگراه شهید حکیم می رسد.
هم چنین، بزرگراه آزادگان در شرق شهرک گلستان قرار دارد و از غرب نیز، به محدوده دریاچه چیتگر، محدود می شود. با توجه به این مطالب می توان گفت اولین خصیصه مهم شهرک گلستان، محدوده جغرافیایی آن است که اولین و مهم ترین امکانات رفت و آمدی آسان را، در اختیار ساکنین و سرمایه گزاران قرار می دهد.


محله های اصلی شهرک راه آهن
خیابان های اصلی:
امیرکبیر: این خیابان اصلی ترین و قدیمی ترین خیابان شهرک راه آهن محسوب می شود که به تمامی بلوارها و خیابان های دیگر دارای راه می باشد.
به دلیل اصلی بودن این معبر، بسیاری از مجتمع های تجاری نیز در این خیابان تاسیس شده اند و از آنجا که قدیمی ترین خیابان این شهرک محسوب می شود، بافت قالب این محدوده، قدیمی تر از دیگر بخش ها می باشد.
گلها: این خیابان از چهار راه گلها آغاز شده و میدان اتریش در شهرک گلستان را نیز، شامل می شود. کوچه های یاس و بنفشه، این خیابان را تشکیل می دهند و بیشتر شامل بافت مسکونی هستند که خانه هایی ویلایی و 3 طبقه، آن را پوشش داده اند.
کاج: این خیابان نیز از چهار راه کاج در تقاطع خیابان امیر کبیر آغاز شده و مانند بلوار گلها، بافت مسکونی و غالبا آپارتمان هایی با تعداد طبقات پایین، در آن وجود دارند. این خیابان به دسترسی به بزرگراه خرازی منتهی می شود. کوچه های بنفشه و سروستان، در این خیابان قرار دارند.
هاشم زاده:این خیابان که در امتداد خیابان امیرکبیر است نیز از محدوده های قدیمی شهرک راه آهن محسوب می شود و بیشتر بافت آن را واحدهای تجاری تشکیل داده اند که از چهار راه هاشم زاده آغاز شده و به بلوار کاشان می رسد. هم چنین این خیابان، در موازات خیابان اقاقیا قرار گرفته است.
هوانیروز:خیابان هوانیروز را می توان به عنوان اولین و قدیمی ترین خیابان این منطقه دانست که دارای بافتی قدیمی و مسکونی با ساختمان هایی غالبا 3 الی 4 طبقه است. البته در این خیابان مجتمع های مسکونی نوسازی همچون مجتمع مسکونی نیلوفر نیز ساخته شده است. این خیابان سریعترین دسترسی به بلوار کوهک و پارک جنگلی چیتگر و مترو چیتگر را دارد.
اقاقیا: این بلوار در موازات بلوار هاشم زاده و در مجاورت بلوار کاج قرار دارد و مجتمع های مسکونی بسیاری در این خیابان ساخته شده است. بلوار اقاقیا، به خیابان کاشان محدود می شود.
کاشان: این خیابان که در سال های اخیر تکمیل شده است، راه ارتباطی میدان ساحل و میدان دریاچه به خیابان های دیگر می باشد. در این محدوده، بافت مسکونی قدیمی وجود ندارد و شامل مجتمع های تجاری بزرگ و مجتمع های مسکونی نوساز است.
خیابان های فرعی: یاس، بنفشه، سروستان و قائم

دسترسی های شهرک گلستان

 1. دسترسی به بزرگراه همت غرب و بزرگراه حکیم.
 2. دسترسی به آزادراه آزادگان شمال.
 3. دسترسی به بزرگراه تهران- کرج.
 4. دسترسی به مجموعه تفریحی دریاچه چیتگر.
  امکانات رفاهی و تفریحی منطقه 22
  از بارز ترین امکانات این منطقه، امکانات تفریحی و گردشگری آن است. امکاناتی که این منطقه را هم از نظر سکونت و هم برای تجارت به منطقه ای ایده آل تبدیل کرده و نام قطب گردشگری تهران را، بر روی آن نهاده است.
  امکاناتی همچون:
  • دریاچه چیتگر
  • پارک جنگلی چیتگر
  • مجموعه تفریحی آبشار تهران
  • مجموعه تفریحی لتمان
  • شهربازی هزار و یک شهر که بزرگترین مجتمع تفریحی در خاورمیانه است.
  • پارک جنگلی خرگوش دره
  • روستای وردیج و واریش
  • مجتمع تجاری- تفریحی ایران مال، پنجمین مال بزرگ جهان
  • باغ ملی گیاه شناسی
  اگرچه گسترش جمعیت که در سال های آتی گریبان گیر این شهرک خواهد شد، از نگرانی های به وجود آمده است ولی وجود امکانات بی نظیر و ساخته شدن برج هایی لوکس و فول امکانات، این مکان را به منطقه ای ایده آل تبدیل می کند


قیمت در شهرک گلستان

قیمت آپارتمان در شهرک گلستان طی ماه های گذشته به بالاترین رقم خود رسیده پس پیش بینی میشود که در ماه های آتی نیز این صعود ادامه خواهد داشت.
پیشنهاد میشود به کسانی که قصد خرید آپارتمان در منطقه 22 را دارند هر چه زودتر اقدام نمایند، زیرا با شرایط بوجود آمده قیمت پیش فروش آپارتمان های منطقه 22، شهرک گلستان، دریاچه چیتگر و اطراف منطقه رو به افزایش می باشد.