با توجه به وسعت و گستردگی منطقه 22 شهرداری تهران شاهد محله و شهرک های بسیاری در این محدوده از پایتخت هستیم. منطقه 22 از وسعت قابل توجهی برخوردار بوده و به همین سبب برای داشتن نگاهی عمیق تر به این منطقه، معرفی محله ها، شهرک ها و برج های مختلف آن حائز اهمیت می باشد لذا در این صفحه محله های مختلف و برج های متعدد آنها را معرفی کرده و اطلاعات کامل آنها را بیان خواهیم کرد.
این منطقه از پایتخت که در گذشته متعلق به فرمانروایان و فیروزگر بوده دارای وسعت زیادی می باشد. بطوری که بزرگترین قطعه پایتخت شناخته شده و تعداد محلات بسیاری را شامل می شود. وسعت منطقه 22 حدود 6 هزار هکتار محدوده شهری بوده و 18000 هکتار حریم شهر را شامل می باشد که از موقعیت مکانی بسیار خوبی برخوردار بوده و به جهت قرارگیری در مسیر باد غرب به شرق تهران از آب و هوایی با کیفیت بالا برخوردار می باشد. منطقه 22 دارای آینده بسیار درخشان می باشد و منطقه ای رو به رشد به حساب می آید بطوری که شاهد برج سازی های بسیاری در این منطقه از پایتخت هستیم که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

محله های منطقه 22


منطقه 22 تهران از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه 5 شهرداری تهران، از غرب به محدوده وردآورد شمالی یا بلوار اردستانی و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود شده و در این میان محله های زیر را شامل می شود. این منطقه دارای 6 ناحیه می باشد که هر کدام از آنها شامل 6 تا 8 بخش بوده و بسته به قدمت محله ها از ساختمان هایی با معماری متفاوت برخوردار می باشند بطوری که در محلات قدیمی این منطقه مانند دهکده المپیک، شهرک گلستان و یا آزادشهر شاهد ساختمان هایی ویلایی و مجتمع هایی کم واحد هستیم اما در محله های جدیدتر منطقه، برج هایی بلند مرتبه و سازه هایی با تکنولوژی های جدید و لوکس را شاهد هستیم.


محله های منطقه 22 شامل موارد زیر می باشد:

دهکده المپیک
شهرک گلستان
شهرک چشمه
شهرک صدرا
شهرک لاله
زیبا دشت بالا
زیبا دشت پایین
شهرک امید
شهرک شهید باقری
شهرک کوثر
شهرک یاس
آزادشهر
شهرک آتی شهر
شهرک دانشگاه صنعتی شریف
کوهستان
شهرک نگین غرب
شهرک امام رضا چیتگر
شهرک آسمان سپاه
شهرک شهید خرازی
شهرک اسکان سبز
شهرک نمونه سپاه
شهرک شهاب شهر
امیرکبیر(صدا و سیما)
هوانیروز

بهترین محله منطقه ۲۲ تهران کدام است؟


در ادامه مقاله قصد داریم ابتدا محله‌های منطقه ۲۲ را معرفی کنیم و در انتها بدانیم بهترین محله منطقه ۲۲ تهران کدام است. با ما همراه شوید.

منطقه ۲۲ بزرگ‌ترین منطقه تهران است و دارای محله‌ها و شهرک‌های خوش آب و هوایی است که در میان ساکنین تهران بسیار زبان زد است. محله‌های این منطقه شامل موارد زیر می‌شوند:

شهرک راه‌آهن تهران


شهرک راه‌آهن تهران یا شهرک گلستان یکی از محله ‌های منطقه ۲۲ تهران است که در شمال غرب تهران و نزدیک بخش شمالی پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است. این محله بسیار خوش آب و هواست، تعداد خانه‌ های ویلایی ‌اش زیاد است و خیابان‌ هایش عریض می ‌باشد. شهرک راه‌آهن، محله محبوب بازنشستگان و طرفداران خانه ‌های ویلایی محسوب می ‌شود.

منطقه چیتگر تهران


منطقه چیتگر بزرگ‌ ترین و مهم‌ ترین قطب گردشگری غرب تهران است که در جنوب غربی تهران واقع شده است. از ساختمان‌ های معروف این محله می‌توان به برج‌ های مسکونی صیاد شیرازی، برج‌ های نگین، برج بیمه، برج چیتگر، برج‌ های سروناز و امین اشاره کرد. بافت این محله غالبا نوساز است. نرخ قیمت خرید خانه در این محله از متری ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و تا متری ۱۱ میلیون تومان ادامه دارد.

شهرک پیکان شهر


شهرک پیکان شهر در محدوده جنوبی منطقه ۲۲ شهرداری تهران و در غرب پارک جنگلی چیتگر واقع شده است. این شهرک در ابتدا به منظور سکونت کارکنان شرکت صنعتی ایران خودرو به صورت بلوک ‌های مسکونی طراحی و احداث شد اما در سال ۱۳۸۳ این واحدها در مزایده ‌ای به فروش رسیدند.

شهرک شهید باقری


شهرک شهید باقری در شمال غرب منطقه ۲۲ تهران واقع شده است. قدمت این محله ۱۲-۱۳ ساله است. بافت این محله غالبا نوساز است. اکثر ساکنان این محله را بازنشستگان و کارکنان نیرو های مسلح کشور تشکیل داده‌اند و روز به روز بر جمعیت این محله از تهران افزوده می‌شود. سطح قیمت خانه در این محله متوسط رو به بالا است. نرخ قیمت خرید خانه در این محله از متری ۴ میلیون تومان شروع شده و تا متری ۸ میلیون تومان ادامه دارد.

شهرک امید دژبان


شهرک امید دژبان یکی از شهرک‌ های قدیمی منطقه ۲۲ تهران است که توسط تعاونی مسکن ارگان ارتش ساخته شده است. این شهرک در نزدیکی شهرک نمونه سپاه قرار گرفته است. در این شهرک، حدود ۸۵۰ واحد مسکونی وجود دارد که این واحدها، بین ۲۸ بلوک ۴ طبقه تقسیم شده ‌اند، بدین صورت که در هر کدام از بلوک ‌ها، ۳۶ واحد مسکونی وجود دارد. متراژ این واحدها از ۷۵ متر تا ۱۳۰ متر متغیر است و به صورت ۲ و ۳ خواب ساخته شده است.

شهرک دهکده المپیک


دهکده المپیک یکی از قدیمی ‌ترین محله ‌های تهران است که در شمال غربی منطقه ۲۲ قرار گرفته است.

بافت این محله نسبتا قدیمی است. شهرک دهکده المپیک از شرق با رودخانه و باغ ‌های کن، از غرب با شهرک راه‌ آهن، از شمال با رشته‌ کوه ‌های البرز و از جنوب با اتوبان شهید همت همسایه است. سطح قیمت خانه ‌های این محله متوسط است. نرخ قیمت خرید خانه در این محله از متری ۵ میلیون تومان شروع شده و تا متری ۹ میلیون تومان ادامه دارد.
بهترین محله منطقه ۲۲ تهران چیتگر است و بهترین منطقه چیتگر برای زندگی در موارد زیر خلاصه می ‌شود:

شرق آزادگان
از دورترین و دنج ‌ترین مناطق چیتگر می ‌توان به شرق آزادگان اشاره کرد. این منطقه مختص افرادی است که زندگی در محله ‌ای دنج و آرام را ترجیح می‌ دهند.

بلوار کوهک
از غربی ‌ترین و پرطرفدار ترین مناطق چیتگر می ‌توان به بلوار کوهک اشاره کرد.

بلوار کوهک نزدیک پارک چیتگر واقع شده است. مجتمع اداری تجاری طوبی و ایستگاه مترو چیتگر در این بلوار قرار گرفته ‌اند.

غرب دریاچه چیتگر
غرب دریاچه چیتگر از بهترین مناطق چیتگر برای سرمایه‌ گذاری است. در این منطقه شهرک‌ های مدرن و مجتمع‌ های مسکونی لوکس واقع شده ‌اند.

دلایل محبوبیت منطقه ۲۲ تهران


از مهم‌ترین دلایل محبوبیت منطقه ۲۲ می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• وجود آپارتمان‌ هایی با تعداد طبقات و واحدهای کم
• خیابان‌ ها و فضای باز
• جمعیت کم
• وجود مکان ‌های تفریحی و گردشگری
• آب و هوای مطلوب
• امکان تهیه مسکن با بودجه نسبتا پایین
• دسترسی راحت به ایستگاه مترو
• چشم ‌اندازهای خوب اکثر آپارتمان ‌ها
• تازه ‌ساخت بودن اکثر آپارتمان ‌ها
• میزان پایین سر و صداهای خیابانی و دور بودن از شلوغی

معرفی برخی از برج های منطقه 22


منطقه 22 تهران به عنوان منطقه ای بزرگ و مطابق با الگوهای شهرنشینی شناخته شده و از امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری برخوردار می باشد که موجب شده تا این منطقه از پایتخت بسیار مورد توجه قرار گیرد بطوری که اشخاص و ارگان های بسیاری در این محدوده از تهران سرمایه گذاری کرده و برج های بسیار بلند و لوکسی را احداث کرده اند و یا در حال ساخت و انجام پروژه های مربوطه می باشند. برج های این منطقه که شامل برج های شخصی ساز و تعاونی ساز می باشد از امکانات بسیاری برخوردار بوده و برخی از آنها مجموع چند برج در کنار یکدیگر می باشند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.
پروژه ایزدیار
برج های سفید
پروژه نارنجستان
پروژه کاشانه همت
پروژه اسپرلوس
پروژه هما
پروژه کادوس
و
….