اگر به منطقه 22 سری زده باشید حتما با برج‌ های بلند مرتبه در حال ساخت منطقه روبه‌رو شده‌ اید شما با دیدن این برج ‌‎ها چه چیزی به ذهنتان خطور می ‌کند؟ جز اینکه چگونه می ‌توان 1 واحد در این برج ‌ها خریداری کنیم؟

در ابتدا باید بدانید که تقریبا بالغ بر 90 درصد برج ‌هایی که در منطقه 22 و اطراف دریاچه چیتگر مشاهده می ‌نمایید تعاونی ساز بوده و به یکی از روش‌ هایی که در زیر توضیح داده می‌ شود ساخته و تحویل اعضا گردیده است.

بنابراین علی ‌رغم تصوری که برای برخی افراد وجود دارد مبنی بر اینکه تعاونی ‌ها واحد نمی سازند یا تحویل نمی ‌دهند به جز در برخی موارد که تعداد آن ‌ها کم هم می ‌باشد صحت ندارد و منطقه 22 منطقه تعاونی‌ ها و برج‌ های تعاونی ساز می ‌باشد.

چگونه می توانیم یک واحد در منطقه 22 پیش خرید نماییم؟

در مقاله به ‌صورت خلاصه و مفید نحوه ‌ی خرید واحدهای در حال ساخت یا پیش خرید واحد در منطقه 22 را بررسی میکنیم:

پیش فروش آپارتمان های در حال ساخت در چیتگر و منطقه 22 به 3 دسته تقسیم می‌ شوند و شما با توجه به میزان سرمایه و شرایطتان می‌ توانید به این پروژه ‌ها ورود کنید.

دسته اول: خرید به ‌صورت سهام
دسته دوم: خریداری امتیاز
دسته سوم: خرید برج ‌های شخصی ساز

خرید سهام در منطقه 22

تعدادی از برج ‌های در حال ساخت منطقه 22 به‌ صورت سهام یا به‌ صورت متری واگذار می‌ شود دلیل این نوع نحوه ‌ی عرضه این است که برخی تعاونی ها با توجه به تعداد زیاد اعضا و از آنجا که نمی‌توانند همه اعضا خود را در یک پروژه جا دهند اقدام به واگذاری متری پروژه می‌ نمایند که هر عضو بسته به سیاست پروژه اقدام به خرید یا سرمایه گذاری در چند متر از یک آپارتمان (مثلا 1 یا 10 متر) می‌ نماید.

این نوع از خرید سهام ویژه کسانی است که توانایی مالی بالایی ندارند و یا قصد سرمایه گذاری با بودجه کم را دارند تا از این طریق بتوانند نسبت به مقدار سرمایه خود از ارزش افزوده پروژه بهره ببرند. در این پروژه‌ ها مقداری سهام تهیه می‌کنید و تا زمان به ‌اتمام رسیدن پروژه وقت دارید میزان سهام خود را به حدنصاب مشخص شده برسانید تا بتوانید واحد بگیرید.

حال اگر کسانی که سهام خود را نتوانستند به متراژ مورد نظر برسانند می ‌توانند به قیمت روز آن ‌را به فروش برسانند و یا با دیگر اعضای پروژه که آنها هم نتوانستند سهام خود را به حدنصاب برسانند، سهام‌ ها را تجمیع کرده و واحد را بصورت شریکی (مثلا هر شخص 2 دانگ) بگیرند.

از نمونه‌های موفق این نوع سرمایه گذاری می‌توان به پروژه مسکونی ترنج در کوهک اشاره نمود که در موعد مقرر تحویل اعضا گردید و ارزش افزوده بسیار زیادی برای اعضا داشت.

خرید امتیاز در منطقه 22

برای اینکه به‌ طور کامل متوجه شوید امتیاز پیش خرید در منطقه 22 چیست ابتدا این مقاله را بخوانید : امتیاز در پیش خرید چیست‌؟

همانطور که در بالا اشاره نمودیم تقریبا 90 درصد برج‌ های در حال ساخت تعاونی ساز بوده و شما برای خرید و سرمایه گذاری در این پروژه ها باید حق عضویت یا امتیاز 1 شخص که عضو پروژه مدنظر است را خریداری کنید تا جایگزین آن شخص در پروژه شوید.

تقریبا 90 درصد برج‌ های در حال ساخت تعاونی ساز بوده و شما برای پیش خرید و سرمایه گذاری در این پروژه ‌ها باید حق عضویت یا امتیاز 1 شخص که عضو پروژه مدنظر است را خریداری کنید تا جایگزین آن شخص در پروژه شوید.

پروژه‌ های تعاونی ساز شرایط مشخص شده و از پیش تعیین شده ‌ای دارند و میزان نقدینگی خریداران این پروژه‌ ها بستگی به پیشرفت فیزیکی کار، متراژ واحد و … مشخص می ‌شود.

در پروژه ‌های تعاونی ساز شما 1 امتیاز خریداری می ‌کنید که متراژ آن و پلان جانمایی واحد مشخص است اما طبقه آن واحد مشخص نیست و بر اساس پرداختی اقساط و خوش حسابی اعضا مشخص می‌گردد.

چون تعاونی مسکن‌ ها سودی از اعضا دریافت نمی‌ کنند قیمت ساخت به‌ صورت علی‌ الحساب می‌ باشد و معمولا چون این تعاونی‌ ها برای خدمه و کارکنان خود کار انجام می‌ دهند تعهدی بابت زمان تحویل به خریداران نمی‌ دهند.

مثال در ارتباط با امتیاز

شخصی که قصد خریداری امتیاز در برج نیروی زمینی ارتش را دارد متراژهای این پروژه 93 – 110 – 121 و 135 متری است.
در پروژه های تعاونی ساز هزینه ‌های جانبی مثل پارکینگ، انباری، ضریب طبقات در زمان انتخاب واحد و هزینه‌ هایی چون کابینت و نقاشی در آخر بر عهده خریداران است.
چون تعداد پروژه‌ های تعاونی ساز زیاد است خریداران با مبالغ متفاوت می‌توانند به پروژه‌ ها ورود کنند و میزان سرمایه برای خرید بستگی به پیشرفت پروژه دارد هرچه برج به زمان تحویل نزدیک ‌تر باشد میزان نقدینگی افزایش می‌ یابد.

تقسیم بندی پروژه ها نسبت به قیمت

با عنایت به اینکه تعداد زیادی پروژه تعاونی ساز در منطقه وجود دارند و باعث سردرگمی سرمایه گذاران می‌ شوند و از طرفی هم همه پروژه ‌های تعاونی ساز از نظر اعتبار مورد تایید ما نیستند ما با توجه به تجربه خود از سرمایه گذاران و مراجعان، پروژه‌ های تعاونی ساز در حال ساخت یا پیش‌ فروش تعاونی ‌های معتبر را از نظر بودجه به چهار دسته زیر تقسیم نموده‌ ایم تا شما عزیزان سهولت بیشتری در رسیدن به خواسته خود داشته باشید.

“پروژه ‌های پیش خرید با مبلغ اولیه کمتر از 300 میلیون تومان“

“پروژه ‌های پیش خرید با مبلغ اولیه بین 300 تا 500 میلیون تومان“

“پروژه ‌های پیش خرید با مبلغ اولیه بین 500 تا 700 میلیون تومان

“پروژه‌ های پیش خرید با مبلغ اولیه بالای 700 میلیون تومان“

پیش فروش آپارتمان های شخصی ساز در چیتگر


دیر زمانی نیست که شرکت‌ ها و سرمایه گذاران خصوصی اقدام به ساخت برج ‌ها و پروژه‌ های با کیفیت بالاتر نسبت به تعاونی ‌ها در منطقه 22 نموده ‌اند و گاهاً اقدام به پیش‌ فروش واحدهای خود می‌ نمایند.
در این پروژه‌ ها شما خریدی به مراتب راحت ‌تر و شرایط بهتری را خواهید داشت زیرا در برج‌ های شخصی ساز طبقه و واحد مشخص خریداری می ‌کنید و همچنین برج ‌های شخصی ساز امکانات بیشتر، متریال بهتر و طراحی زیباتری دارند و به ‌صورت لوکس ساخته می‌ شوند و طبیعتا قیمت بالاتری هم دارند

در این پروژه ‌ها خریداران مستقیم از شخص یا شرکت سازنده واحد را خریداری کرده و پرداختی به عنوان امتیاز ندارند و معمولا شرایط پرداخت پروژه ‌ها بستگی به پیشرفت فیزیکی آن‌ ها دارند.

برج‌ های شخصی ساز امکانات بیشتری نظیر استخر، سونا، جکوزی، لابی مجلل، سالن بیلیارد و … نیز دارند.

مثلا در برج سوپر لوکس تریتیوم شرایط پرداخت به‌ صورت 50% نقد 35% اقساط 5% تحویل واحد و 10% برای سند می‌ باشد.

در برج‌ های شخصی ساز پرداختی‌ ها متناسب با پیشرفت کار است و سازنده متعهد به تحویل پروژه در زمان مقرر شده می ‌باشد و تعهد جریمه دیرکرد و ضرر زیان در قرارداد قید می ‌شود. علاوه بر این سازندگان شخصی بابت سند تک برگ واحد هم مبلغی از ارزش واحد معمولا 5 الی 10 درصد را نگه می ‌دارند.

خریداران از ابتدا می ‌دانند که کدام واحد را در چه طبقه ‌ای خریداری کرده‌اند و قیمت به‌ صورت قطعی و بدون افزایش است و واحدها به‌ صورت کامل با کابینت و کمد دیواری و سایر متعلقات تحویل داده می‌شود.

شرایط پرداخت در پیش فروش آپارتمان شخصی ساز در چیتگر

برای پیش فروش آپارتمان در چیتگر و منطقه 22، پرداختی ‌ها متناسب با پیشرفت کار است و سازنده متعهد به تحویل پروژه در زمان مقرر شده می ‌باشد و تعهد جریمه دیرکرد و ضرر زیان در قرارداد قید می ‌شود.
علاوه بر این سازندگان شخصی بابت سند تک برگ واحد هم مبلغی از ارزش واحد معمولا 5% را نگه می‌ دارند.
خریداران از ابتدا می‌ دانند که کدام واحد را در چه طبقه ‌ای خریداری کرده ‌اند و قیمت به ‌صورت قطعی و بدون افزایش است و واحدها به ‌صورت کامل با کابینت و کمد دیواری و سایر متعلقات تحویل داده می ‌شود.

در آخر آینده این پروژه ‌ها بسته به موقعیت مکانی، کیفیت ساخت، ویو و چشم انداز برج ارزش افزوده 40 تا 60 درصدی نصیب مالکان، خریداران و سرمایه گذاران می‌ کند.
با توجه به وسعت منطقه 22 خریداران و سرمایه گذارانی که قصد پیش خرید ملک را دارند می‌ توانند در قسمت جنوب شرقی دریاچه، محله نوساز کوهک، دور دریاچه چیتگر، قسمت شمالی اتوبان همت روبروی ایران مال، غرب دریاچه چیتگر (شهرک چیتگر) و همچنین قسمت انتهایی منطقه 22 شهرک مرواریدشهر را انتخاب کنند.

فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

جهت مشاوره درباره خرید و فروش آپارتمان ها و برج های منطقه ۲۲ تهران و پیش فروش آپارتمان در چیتگر با کارشناسان فروش منطقه ۲۲ تهران میتوانید با شماره کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
0912101062
آقای نیکو
شماره تلفن املاک منطقه 22
02144736643
02140445651
02144731924