در این مقاله قصد داریم پر سودترین و بهترین محله و ناحیه در منطقه 22 برای سرمایه گذاری را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.
با توجه به اینکه منطقه 22 از پهناورترین و بزرگترین مناطق 22 گانه استان تهران است و پروژه های در حال ساخت زیادی در منطقه 22 وجود دارد و طبیعی و منطقی است که عموم خریداران و سرمایه گذران برای تصمیم گیری کاری سخت و دشوار رو پیش رو خود میبینند.
از این به عنوان یک مشاور و فعال حوزه مسکن با توجه به سابقه و تجربه و دانشی که در این زمینه طی سال های فعالیت خود در بازار مسکن منطقه 22 کسب نموده ام با افتخار برای کمک به تصمیم گیری خریداران و سرمایه گذران منطقه 22 در این مقاله به تفکیک قسمت های مختلف منطقه 22 و اهمیت آنان و آینده پروژه های در حال ساخت این حوزه ها میپردازیم:
برای تفکیک منطقه 22 دریاچه چیتگر را که نماد منطقه 22 است را مرکز منطقه در نظر میگیریم و به ترتیب منطقه 22 را به 5 قسمت تقسیم میکنیم.

قسمت اول دور دریاچه چیتگر
شاید مهم ترین قسمت منطقه 22 همین حوزه دور دریاچه چیتگر می‌باشد. این قسمت که از بلوار کاشان شروع شده و تا انتهای بلوار طبیعت کشیده شده است بیشترین تراکم برج های منطقه 22 را در خود جای داده است در این قسمت منطقه 22 که متاسفانه دیگر زمینی برای ساخت و ساز کاربری مسکونی وجود ندارد و بخش مسکونی این قسمت اشباع شده است و تعداد پروژه های در حال ساخت انگشت شماری در این قسمت وجود دارد که میتوان به برج ترنج دژبان و برج نگین ساحل و برج باران اشاره کرد.
البته پروژه های شاخصی همچون برج مجلل لکسون و برج های 12 فروردین و برجهای امام حسن مجتبی نیز در مراحل پایانی خود قرار دارند.
البته زمین های زیادی در این قسمت وجود دارد که کاربری تجاری اداری دارند. به دلیل چشم انداز و ویوی زیبای دریاچه چیتگر برای خریداران مسکن این قسمت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است اما طبیعی است که با گذشت زمان برج های این قسمت وارد دوره چند سال ساخت بودن شده اند زیرا شروع ساخت در منطقه 22 از این قسمت دور دریاچه چیتگر آغاز گردید.
شاید بتوان به جرات گفت که به نسبت رشد قسمت های دیگر منطقه 22 ارزش افزوده ای کمتر را در بر خواهد داشت.
اگر بخواهم بطور ساده بیان کنم از نظر ارزش افزوده و سرعت پیشرفت از 10 میتوان به این قسمت منطقه نمره 7 را داد.

سرمایه گذاری در چیتگر

قسمت دوم غرب دریاچه چیتگر
این قسمت از منطقه 22 که در حال حاضر جزو فعال‌ترین قسمت های منطقه میباشد از اهمیت بسیار بالا و ویژه ای برخوردار است. داشتن دسترسی راحت و محلی به دریاچه چیتگر و بزرگراه های حکیم و خرازی و داشتن زمین های بکر برای ساخت به سرعت در حال پیشرفت و رشد و توسعه است.


مهم ترین بخش این قسمت منطقه 22 وجود مجموعه عظیم ایران مال است که به عنوان یک جاذبه مهم منطقه و استان تهران بشمار می‌رود تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری این قسمت داشته است.
این قسمت منطقه 22 که از بعد از بلوار طبیعت شروع شده و تا بلوار پژوهش ادامه دارد. این قسمت که در جنوب مجموعه ایران مال قرار دارد و با وجود برج‌ های لوکس و مدرن همانند برج لبخند در حال شکل گیری قسمت اعیان نشین منطقه می ‌باشد.
وجود این برج‌ های لوکس و پروژه ‌های در حال ساخت لاکچری مانند برج لبخند 2 و برج تیریتیوم مطمئنا این قسمت را محله اعیان نشین برج های منطقه 22 خواهد کرد.
از پروژه های در حال ساخت این قسمت منطقه شهرک بزرگ چیتگر سهم بزرگتر و بیشتری را تشکیل داده که توسط بنیاد تعاون ارتش در حال احداث می‌ باشد و در 3 بخش پهنه A – B – C می ‌باشد که پهنه بوستان و فاز اول آن به اتمام رسیده است و شامل 21 برج می ‌باشد که بنام های برج های ارکیده و پامچال شناخته می ‌شوند.
پهنه بوستان که بتازگی یکی از برج های آن بنام برج G1 تحویل داده شده است و برج های این قسمت در امتداد بزرگراه خرازی به چشم می‌ خورد. این بخش شهرک چیتگر پهنه B که برج های آن از نظر طراحی و ساخت از فاز اول زیباتر و مدرن تر ساخته شده است در آینده ای نه چندان دور برای خریداران و سرمایه گذران مسکن جزو الویت های اصلی خواهد بود.
در آخر پهنه نارنجستان یا پهنه C که فاز آخر شهرک چیتگر است و شامل 8 برج میشود که چشم انداز زیبای باغ ملی گیاه شناسی را دارا هستند. برج‌ های نزاجا و برج مرجان و برج H2 و برج های پدافند پهنه C را تشکیل می‌ دهند.
این قسمت برای سرمایه گذران و خریدارن ملک بسیار پیشنهاد می‌شود و علاوه بر ارزش افزوده معقول مدت زمان به بهره برداری رسیدن و به ثمر رسیدن سرمایه گذاری در این قسمت دور نخواهد بود. به بیان ساده اگر بخواهم به این قسمت یعنی غرب دریاچه چیتگر از 10 نمره بدهم من نمره 8 را در نظر می‌گیرم.
قسمت سوم شمال همت
این قسمت از منطقه 22 که تا اندکی پیش با شهرک های باقری و نمونه سپاه و امید دژبان شناخته می ‌شد امروز در حال پیشرفت و توسعه با روندی قابل قبول و سریع است. وجود برج های لوکس چون مجموعه برج های سفید و برج تیریتیوم 2 و پروژه هما پارسه آینده این قسمت را تشکیل خواهند داد.

خرید زمین در منطقه 22

داشتن آب و هوای مناسب نزدیکی به آبشار تهران، بوستان لتمان کن و کوهپایه بودن این قسمت را متمایز نموده است. البته نبود ترافیک و دسترسی راحت به بزرگراه ‌ها و تراکم مناسب تعداد واحدهای ساختمانی از دیگر دلایلی است که این قسمت را برای سکونت در منطقه 22 به خریداران و سرمایه گذران توصیه میکنیم.
البته وجود مرکز تجاری تفریحی بزرگی بنام رزمال و ساخت چند برج و پروژه لوکس این منطقه را تغییر داده و در حال حاضر پروژه ‌های بسیار خوبی در این قسمت در حال احداث می ‌باشد.
به‌ طور خلاصه و روال قسمت های قبل این قسمت از منطقه 22 از 10 نمره 7 را به خود اختصاص می‌دهد.


قسمت چهارم مروارید شهر
این قسمت از منطقه 22، آخرین بخش های منطقه 22 و مرز استان تهران و البرز را تشکیل می‌دهند با سرعت در حال توسعه و ساخت است این قسمت از منطقه که بعد از قسمت دور دریاچه چیتگر پر تراکم ترین قسمت منطقه خواهد بود.
شهرک مروارید شهر به دلیل موقیعت استراتژیک خود دارای دسترسی بی ‌نظیری است و بین حد فاصل بزرگراه خرازی و حکیم واقع شده است. نزدیک به آزاد راه تهران کرج و بلوار اردستانی از دیگر دسترسی های این شهرک می‌ باشد.
وجود تقریبا 50 برج در این شهرک بزرگ و مدرن که دارای طرح تفصیلی میباشد و برای تمامی نیاز های ساکنین شهرک مروارید شهر از جمله مراکز آموزشی، خدماتی، بهداشتی پیش بینی و تعبیه شده است.
تقریبا تمامی برج های شهرک مروارید شهر تعاونی ساز بوده و بیشتر در مراحل اسکلت و فندانسیون می ‌باشد. وجود زمین ‌های زیاد برای ساخت و ساز و البته تراکم ارتفاعی که در این قسمت از منطقه وجود دارد خیال سرمایه گذران و خریداران بازار مسکن را برای آینده راحت نموده است.
البته که در چندین برج شهرک مروارید شهر مالکین آن سکونت می ‌کنند و تقریبا 8 برج در این شهرک به مرحله بهره برداری رسیده‌ اند و برج هایی مثل بهارستان، برج حسابرسان قابل سکونت است و واحد های برج ها به تدریج در حال پر شدن می‌ باشد.
برج های ایران سازه، مروارید بقیه الله، برج بهداری و برج دانشگاه تهران نیز منتظر وصل شدن انشعابات هستند تا قابل سکونت باشند. البته این قسمت را برای سرمایه گذاری های کمی بلند مدت توصیه میشود زیرا هنوز زیر ساخت های کافی و اصلی برای ساکنین در حال ساخت می‌باشد و امکانات رفاهی فراهم نیست.

آپارتمان سند دار در چیتگر

البته این تراکم ساخت و ساز و این قسمت از منطقه 22 را میتوان آینده حوزه ملک و املاک منطقه 22 دانست و مطمئنا خریداران و سرمایه گذران حوزه مسکن قطعا این قسمت را که به سرعت در حال پیشرفت است برای سرمایه گذاری انتخاب می‌ کنند.
اگر بخواهم به این قسمت نیز از 10 نمره ی را اختصصاص دهم نمره 7 را مدنظر قرار می‌دهم.

قسمت پنجم کوهک
این قسمت که میتوان آن‌ را بهترین ناحیه منطقه 22 برای سرمایه گذاری دانست در شرق دریاچه چیتگر قرار دارد طی این چند سال اخیر علاوه بر پیشرفت و توسعه از نظر قیمتی نیز واحد های برج ‌های این قسمت با قیمت واحد های قسمت دور دریاچه برابری می‌ کند.
این قسمت را میتوان ، شاه راه منطقه 22 دانست زیرا از شمال به بزرگراه خرازی و در جنوب بزرگراه تهران کرج و در غرب بزرگراه شهید همدانی و در شرق آن بزرگراه آزادگان قرار دارد. این قسمت در حال حاضر گزینه اول سرمایه گذران و خریداران حوزه املاک می ‌باشد.
از جاذبه های قسمت بلوار کوهک میتوان علاوه بر دسترسی وجود پارک جنگلی چیتگر مرکز خرید بزرگ طوبی و البته ایستگاه مترو چیتگر و فاصله چند دقیقه ای تا شهرک گلستان و دریاچه و مجموعه بام لند دانست.
در این قسمت منطقه 22 هنوز زمین ‌های زیادی برای ساخت وجود دارد و پروژه‌های به ‌نام و پرطرفداری چون برج نارنجستان 1، برج نارنجستان 2، برج مدیران شهرداری، برج رادین در کوهک واقع شده‌ اند. شاید بتوان گفت این قسمت که جزو اولین گزینه‌ های پیشنهادی به خریدران و سرمایه گذران است.
شاید بعید نباشد که در آینده نزدیک این قسمت در بعضی موارد گوی سبقت قیمت را از بقیه قسمت های منطقه بگیرد همان طور که ارزش افزوده این قسمت در چندین سال اخیر سیر صعودی خود را پیش برده است و برج های لوکس مثل کادوس و برج آترا از نظر کیفیت و متریال ساخت در این قسمت حرف اول را می ‌زنند.
اگر بخواهم مطابق قسمت های فوق به این قسمت نمره بدهیم کوهک از 10 نمره 9 را از آن خود میکند.
لازم به ذکر است این پیشنهادها و نمرات صرفا عقیده شخصی نویسنده بوده که با تجربه و دانش خود طی چند سال فعالیت در حوزه املاک مسکن منطقه 22 بدست آمده است.
امیدوارم توانسته باشم با تهیه این مقاله و مطلب کمکی برای انتخابی بهتر به خریداران و سرمایه گذران حوزه مسکن منطقه 22 کرده باشم.
با خرید آپارتمان در منطقه 22 آینده ای روشن در پیش روی شماست.
جهت مشاوره و خرید برج های سند دار،خرید آپارتمان دریاچه چیتگر و خرید آپارتمان منطقه 22 با شماره زیر در ارتباط باشید.
09121483562 نیکو